Przygotowując naszą listę pytań, chcieliśmy odrobinę rozwiać przynajmniej niektóre wątpliwości, które mogą się pojawić, jeśli chodzi o udział w regatach towarzyskich. Mamy nadzieję, że przynajmniej częściowo uda nam się sprawić, że pomyślicie o regatach rodzinnych w Chorwacji, jako o przygodzie żeglarskiej, która  jest również dla Was.

WEEKEND MAJOWY 2016 może być inny, niż wszystkie do tej pory!

  1. Debiutant czy wilk morski? Kto może popłynąć na regaty?

Bez względu na to, czy jesteś zapalonym żeglarzem, którego umiejętności są wystarczające, by wziąć udział w profesjonalnych regatach, czy dopiero raczkujesz, a to będzie twój debiut – TA OFERTA jest dla Ciebie!

To rejs dla każdego, ponieważ pod uwagę brano każdą okoliczność, każde możliwe przygotowanie, jeśli chodzi o załogantów i zaplanowano rejs tak, by bez względu na umiejętności był po prostu wspaniałą żeglarską przygodą.

  1. Jak przygotować się do regat?

Najpierw zarazić pomysłem resztę rodziny lub znajomych! To nic trudnego, jeśli sam jesteś przekonany, że chcesz spróbować swoich sił w odrobinę bardziej angażującym wypoczywaniu i żeglowaniu.

Zerknij na trasę, jaką wiedzie rejs, pokaż rodzinie lub znajomym na mapie szlak morski, na którym się odbędzie i wyjaśnij, że oprócz klasycznego pływania turystycznego będzie po prostu okazja do odrobiny rywalizacji. A dokoła niesamowita Chorwacja, której nie poznacie, jeśli nie wejdziecie na pokład!

  1. Czy potrzebne są do tego specjalne umiejętności?

Dobrze, jeśli je posiadasz, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś zdobył je na REGATACH TOWARZYSKICH, pod czujnym okiem doświadczonej części załogi.

W tym wypadku, na pewno na plus będzie podstawowy fakt – że już jesteście załogą, która doskonale się rozumie! Za Wami najważniejsze, co sprawi, że sukces w regatach jest w zasięgu Waszych rąk – docieranie się! Pewnie macie za sobą niejedno „załamanie pogody” czy nawet „niewielki sztorm”, więc kto ma dać radę, jak nie Wy?!

  1. Czy masz szansę zwyciężyć w regatach?

Oczywiście! Nie będziesz sam, na jachcie będzie profesjonalny skipper, z którym – w zależności od swoich umiejętności – będziesz mógł współpracować lub po prostu obserwować i nabierać doświadczenia.

Jacht to bardzo wygodna, komfortowa, a przy tym niezwykle stabilna i szybka jednostka. Nie martw się! Rodzina będzie wniebowzięta, kiedy poczują, jak wspaniale walczycie o zwycięstwo.

  1. Co zyskasz, nawet, jeśli nie będziesz pierwszy?

Dodatkowe plusy do zajefajności? To na pewno! Przekonanie, że stać Cię na coś, czego się po sobie może nie spodziewałeś? Też! Dodatkowe umiejętności i frajdę, jeśli już pływałeś w regatach? Bez wątpienia!

Co daje suma wszystkich wymienionych wyżej doświadczeń?

Bezcenne wspomnienia!

… I tego możesz być pewien po REGATACH !

 

Jeśli masz inne pytania – napisz do nas: info@sailingscanner.pl !